II dzień Góry Tabor 2019

             

  Po „Nocy Nikodema” rozpoczął się II dzień.
Według zapisu w programie ponkt g. 7.50 punkt „NIE MA ZMIŁUJ” postawił wszystkich na równe nogi. I tak zaczął się kolejny etap „drogi” na Górę Tabor. Po STREFIE rozruchu dynamicznie prowadzonej przez ks. Przemka Marka SChr, odmówiliśmy Jutrznię i zjedliśmy śniadanie.

Od 10.00 w STREFIE Słowa gościliśmy Igę I Konrada Grzybowskich – zakochanych w Bogu i sobie [ale także w słonecznej Italii]. Są założycielami fundacji Ster na Miłość. Od lat w posłudze dla młodzieży, zakochanych i małżonków. Są rodzicami Józia i Tereski. Poprowadzili dla nas niezwykle dynamiczną konferencję „Zakochani do szaleństwa” w popołudniowej STREFIE Słowa odbyły się spotkania w grupach – Konrad z chłopakami, a co logiczne – Iga z dziewczętami.  O czym rozmawialiśmy??? Ooo tematów było baaardzo dużo, głównie o tym, jak się w sobie rozkochać, jak trwać przy Panu Bogu, jak dbać o swoją miłość – no, i o męskości i kobiecości.

Przed obiadem s. Angelika Mrówka MChR na podstawie fragmentu z Apokalipsy św. Jana pomogła nam odkryć wartość Eucharystii w naszej chrześcijańskiej codzienności.  Po czym w grupach animatorskich szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście TEN SAKRAMENT jest dla nas, ludzi wierzących największym skarbem, prze który doświadczamy namacalnie obecności Boga pośród nas. I czy rzeczywiście jest głód Eucharystii?

                Bo nie ma wątpliwości, że głód odczuliśmy… Dlatego wrzuciliśmy „coś na ząb”- podczas pysznego obiadu.

Popołudnie to STREFA Relax-u, a w niej m.in. nowość Góry Tabor – ruszyła przygotowana przez młodzież z szczecińskiego sanktuarium NSPJ z ks. Michałem Kłosem SChr – STREFA Spotkań, czyli CAFE GT. A tam cudowna przestrzeń do spotkań, którym towarzyszy górotaborowe menu kawiarnianego bufetu 😊

Po pełnym atrakcji czasie STREFY Relax-u, rozpoczął  się kolejny blok STREFY Słowa z Igą i Konradem. W ten sposób dotarliśmy w naszej wędrówce na Górę Tabor do najświętszego ze szczytów, jakim była Eucharystia, której przewodniczył ks. Jarosław Koch SChr – z parafii w Aulnay sous Bois we Francji.

Ostatnim akordem II dnia była STREFA Kultury. Teatr Droga z Poznania spektaklem pt. Maydey, Maydey – spiął jak klamrą treści dnia dzisiejszego, których podsumowaniem były osobiste świadectwa aktorów.

Dzień zakończyliśmy wieczornym pacierzem po, którym jeszcze CAFE GT tworzyła przestrzeń do budowania wspólnoty.

II dzień Góry Tabor 2019