III dzień Góry Tabor 2019

Dnia trzeciego – po przebudzeniu i porannym rozruchu chwaliliśmy Pana razem z Matką Bożą oddając Jej cześć śpiewem Godzinek o Niepokalanym poczęciu. 
Po tak pięknym rozpoczęciu dnia zjedliśmy śniadanie 🙂 🙂 🙂

Kolejny etap dnia rozpoczęliśmy od STREFY Słowa, w której gościliśmy ewangelizatorów ze Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina. W tej części wysłuchaliśmy konferencji kerygmatycznej o zachwycie Boga nad każdym z nas. Niezwykle przejmującym wydarzeniem była adoracja krzyża, podczas której każdy z uczestników mógł w duchowy sposób przytulić swoje serce do Serca Jezusa. 
Nie zabrakło też chwili na oddech w STREFIE Spotkań – naszej Cafe GT.

Po przerwie, ale jeszcze przed obiadem s. Anna Błaszak MChR przeprowadziła nas przez biblijną historię Józefa egipskiego, po czym wspólnie podjęliśmy poszukiwania w tej historii etapów przygotowania do przeżycia dobrej spowiedzi św. 
Po tak duchowo intensywnym przedpołudniu i towarzyszącym nam w tym dniu 37 stopniowym upale przyszedł czas na „coś na ząb”. Czyli zwyczajowo zjedliśmy obiad przygotowany nam przez wyspecjalizowane w tym zakresie niezwykłe panie Grażynę i Agatę. A potem w ramach STREFY Relax-u, każdy, gdzie tylko mógł, szukał cienia 😊. Mimo wszytko nie brakowało amatorów mocnego słońca, którzy nawet w tropikalnym upale gotowi byli rozgrywać trwające mecze w siatkę.

Poranna konferencja była wstępem do kolejnego etapu. Tym razem w STREFIE Słowa goszczona przez nas Wspólnota św. Tymoteusza poprowadziła dla nas konferencje i piękne nabożeństwo pokutne pt. „Kamień z serca”. Podczas trwającego wystawienia Najświętszego Sakramentu w specjalnie przygotowanej STREFIE Miłosierdzia każdy uczestnik Góry Tabor mógł skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Na koniec tego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył towarzyszący naszemu spotkaniu najstarszy z obecnych z nami chrystusowców – ks. Franciszek Gałdyś SChr – obchodzący w tym roku jubileusz 50 – lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Była to wspaniała okazja do wyrażenia dziękczynienia Bogu za życie zakonne i kapłaństwo Jubilata, który na co dzień jako ojciec duchowny posługuje wśród najmłodszych chrystusowców – braci nowicjuszy.

Radość jubileuszowej Eucharystii przenieśliśmy do STREFY Spotkań, gdzie w coraz bliższej sobie wspólnocie zakończyliśmy III dzień.

III dzień Góry Tabor 2019