IV dzień Góry Tabor 2019

Czwartego dnia – jeśli chodzi o program – poranek rozpoczął się całkiem podobnie do poprzedniego. WOLONTARIUSZE „bez litości” 😊 budzili wszystkich smacznie śpiących. Tym bardziej bezlitosne to było, w kontekście całkiem sprzyjającego dłuuuuugiemu spaniu chłodu poranka. Po przebudzeniu, przyszedł czas – i to przy całkiem niezłej muzyce – na poranny rozruch. Tak rozruszani, z pełną już świadomością nowego dnia rozpoczęliśmy Jutrznię, którą poprowadziła s. Angelika Mrówka MChR z kl. Krzysztofem de Bruijnem SChr.

Po śniadaniu i wyznaczonych dyżurach, przyszedł weszliśmy w STREFĘ Słowa. A w niej spotkanie z cyklu – posłuchaj świadectwa. Gościem tej części dnia był Kamil Roszyk z Poznania, który opowiedział o tym „jak to Bóg stanął na Jego drodze” . Po niezwykle autentyczny a przez to poruszającym świadectwie w STREFIE Spotkań, przy dobrej ofercie CAFE GT uczestnicy mogli jeszcze porozmawiać z naszym gościem.  

Następnie komentarzem biblijnym s. Anny Błaszak MChR rozpoczęliśmy STREFĘ Słowa ze SŁOWEM BOŻYM. Podczas pracy w grupach z naszymi animatorami (czyli towarzyszącymi nam księżmi i siostrami) podjęliśmy refleksję wokół zagadnienie związanego z „nieposłuszeństwem” Adama i Ewy odnosząc ją także do naszego życia.

I tak wspięliśmy się na najwyższy „SZCZYT” Góry Tabor, który jest dla nas także życiodajnym „ŹRÓDŁEM” – rozpoczęliśmy Eucharystię, której tym razem przewodniczył ks. Zbigniew Dobroń -proboszcz mórkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych. W czasie Mszy świętej SŁOWEM karmił nas -jak każdego dnia – ks. Waldek Piątek z Nowogardu.

Po pysznym obiedzie przyszedł czas na STREFĘ Relax-u, a w niej niezwykła oferta. Na początek ks. Marek Nikiel SChr przeprowadził dla chętnych taborowiczów grę multimedialną, oczywiście o religijnych treściach 😊 . Z kolei po godzinie Miłosierdzia i odmówionej koronce nasze Siostry Misjonarki – s. Angelika i s. Sylwia – rozpoczęły przygotowaną Terenową Grę Biblijną. 11 kilkuosobowych grup, którym siostry przyznały poszczególne kolory, przez niekrótki czas podejmowały wyzwania znajdowane w kolorowych kopertach. Emocji było co niemiara. Tym bardziej, że na zwycięzców) czekały nietuzinkowe nagrody. I tak po kilkudziesięciu minutach zmagań wyłoniono zwycięzców. I Miejsce zajęła reprezentacja parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinie – Zdrojach, II miejsce przypadło w udziale reprezentacji z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, i ostatnie  III miejsce zajęli nasi Wolontariusze. Po dekoracji zwycięzców i wręczeniu im nagród. Rozpoczęliśmy przygotowania do ostatniego etapu naszej góro-taborowej drogi.

                O 17.30 pobłogosławieni przez ks. Zbigniewa – proboszcza lokalnej parafii – wyruszyliśmy w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej pocieszenia w Górce Duchownej. Przewodnik w tym czasie był ks. Damian Jędrzejak SChr, który przy wsparciu wszystkich duszpasterzy troszczył się o ducha Bożego na trasie . Po dotarciu do celu weszliśmy w STREFĘ Wielbienia. W pełnej dostojeństwa  przestrzeni Sanktuarium trwaliśmy na modlitwie przy Najświętszym Sakramencie, którą zakończyliśmy (nie zachowując prawdy godzin – bo przed 22.00) Apelem Jasnogórskim. By potem już autokarami wrócić na ostatnią noc do Mórkowa.

IV dzień Góry Tabor 2019