XXXV Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy 

W tym roku za całą Polonię, jej duszpasterzy oraz rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną będziemy się modlić 16/17 października.

„W oparciu o Ewangelię i Eucharystię” w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W dobie pandemii COVID-19 zapraszamy do duchowej łączności przez TV Trwam, Radio Maryja i transmisję internetową. Przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani intencje będą przedstawiać chrystusowcy z Poznania, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, Nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a także siostry Misjonarki Chrystusa Króla z Moraska.  

Transmisja będzie udostępniona na naszych stronach www.chrystusowcy.plwww.czuwanie.chrystusowcy.pl, na stornie Facebook oraz na stronie Jasnej Góry www.jasnagora.pl. Apel Jasnogórski i Msza święta będzie transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.

Tej nocy bądźmy razem przed obliczem Pani Jasnogórskiej.

Zachęcamy do przesyłania intencji modlitewnych na adres: Panny Marii 4, 61-108 Poznań lub e-mail: czuwanie@chrystusowcy.pl

Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo zapraszamy do łączności przez transmisję internetową, Radio Maryja, Telewizję Trwam i Radio Jasna Góra.

www.czuwanie.chrystusowcy.pl

2020.07.22-26 – Spotkanie wolontariuszy Góry Tabor

Góra Tabor to radość spotkania z Chrystusem, który przemienia nasze życie. Jest to również doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Niestety w tym roku z powodów bezpieczeństwa musieliśmy Górę Tabor odwołać. 

W dniach 22-26 lipca odbyło się spotkanie wolontariuszy Góry Tabor. Zainteresowani przyjechali w środę pociągiem na stację Lipno Nowe, skąd tradycyjnie pieszo przyszli do klasztoru pieszo. 

Wakacyjny program był okazja do modlitwy i odpoczynku. Nie zabrakło pracy przy wytwarzaniu dżemu z czarnej porzeczki. Piękna pogoda pozwoliła upiec kiełbaski na ognisku w parku.

W sobotę uczestnicy przeszli szlakiem Eucharystycznym Poznania. Historia trzech kościołów na szlaku, w samym centrum miasta, to przełom XIV i XV wieku. O 12.00 podziwialiśmy trykające się na ratuszowej wieży koziołki.

Niedziela to dzień Pański. Po śniadaniu wolontariusze spotkali się na kręgi biblijnym. Zakończeniem naszego spotkania była uroczysta Msza święta. 

Wolontariuszom dziękuję za wspólny czas, gotowość do pomocy i ich zaangażowanie przy Górze Tabor!

2020.07.22-26 - Spotkanie wolontariuszy w Mórkowie
« z 2 »

2020.06.29 – To dziś.

Dziś miła się rozpocząć Góra Tabor 2020. Niestety ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o odwołaniu tegorocznego spotkania młodych.
Niebo płacze nad Mórkowem… Mamy nadzieję, że w dobrym zdrowiu i bezpieczeństwie spotkamy się na Górze Tabor w roku 2021 i kolejny raz doświadczymy autentycznego przemienienia 😇

2020.05.05 – Góra Tabor 2020 odwołana

Z przykrością informujemy o odwołaniu tegorocznego spotkania młodzieży Chrystusa Góra Tabor, które miało się odbyć 29 VI – 3 VII 2020 w Mórkowie.
Decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa w związku z pandemią.
Mamy nadzieję, że w zdrowiu i bezpieczeństwie, będziemy mogli uwielbiać Dobrego Boga we WSPÓLNOCIE w czasie Góry Tabor w 2021 roku.

Kamienie z הר תבור


Hebrajskie słowa הר תבור [czytaj: Har Tawor] oznaczają Wysoką Górę. Chodzi o górę położoną we wschodnim krańcu doliny Jezreel w Dolnej Galilei na północy Izraela. Wznosi się ona na wysokość 588 metrów n.p.m. Obszar góry jest zalesiony i chroniony przez Parka Narodowy Góry Tabor.

W tradycji chrześcijańskiej jest to miejsce Przemienienia Jezusa Chrystusa i z tego powodu czasami nazywana Górą Przemienienia Pańskiego. Na szczycie znajduje się bazylika Przemienienia Pańskiego oraz monaster Przemienienia Pańskiego.

To właśnie z tego miejsca – Góry Tabor w Ziemi Świętej – nasi przyjaciele przywieźli dwa kamienie. Jeden z nich zostanie zmielony. Cząstka skały z Góry Tabor znajdzie się w krzyżach, które otrzymają uczestnicy GT 2020. Drugi fragment skały będzie wyeksponowany i mamy nadzieję, że stanie się już na zawsze elementem każdej naszej Góry Tabor.


Kamienie z הר תבור